JEDZIESZ NA WAKACJE? WYJEŻDŻASZ SŁUŻBOWO?

Zaparkuj na Parkingu PWK, vis a vis Dworca PKP i skorzystaj z atrakcyjnej opłaty tygodniowej!  

Poznański Jarmark Świąteczny

Podziel się

Będą młyńskie koło i lodowisko, grzane wino i pieczone kasztany. Pierwszym dużym wydarzeniem zorganizowanym na nowo otwartym placu PeWuKi będzie Poznański Jarmark Świąteczny. Rozpocznie się on już 19 listopada.

Stworzony nad wielopoziomowym parkingiem podziemnym Plac PeWuKi jest już niemal gotowy. Na początku września finiszowali tu zawodnicy i zawodniczki Ironmana, teraz na placu trwają ostatnie szlify. Miejsce ma stać się nową przestrzenią kulturalno-eventową dla miasta. Jej inauguracja wiąże się bowiem z zapowiadanym od dawna otwarciem terenów targów dla mieszkańców i turystów.

W listopadzie plac stanie się tłem świątecznej scenerii. Wśród zapachu pieczonych kasztanów i aromatu grzanego wina cieszyć się będzie można atrakcjami Poznańskiego Jarmarku Świątecznego. Głównymi atrakcjami wydarzenia będą: młyńskie koło, lodowisko, karuzela, chatka Świętego Mikołaja, spektakularna choinka, świąteczna scena z bogatym repertuarem artystycznym, tematyczne imprezy weekendowe i warsztaty dla dzieci.
Goście jarmarku będą mogli w nastrojowej atmosferze napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej przestrzeni. Będzie to miejsce tętniące życiem. Zaplanowanych jest ponad 50 stoisk oferujących lokalne oraz regionalne przysmaki i rzemiosło. To tu, jako kolejna propozycja dla mieszkańców – będzie można poczuć magiczny klimat zbliżających się Świąt.
Poznański Jarmark Świąteczny będzie działał od 19 listopada do 23 grudnia br. w godz. 11:00-21:00 (z wyjątkiem poniedziałków). Organizatorem jarmarku jest Grupa MTP.