JEDZIESZ NA WAKACJE? WYJEŻDŻASZ SŁUŻBOWO?

Zaparkuj na Parkingu PWK, vis a vis Dworca PKP i skorzystaj z atrakcyjnej opłaty tygodniowej!  

Poznań Congress Center jak nowe!

Podziel się

Odbija światło słoneczne i porusza się, gdy zawieje wiatr. Elewacja kinetyczna na frontowej ścianie Poznań Congress Center jest już gotowa. Zmieniła się też przestrzeń przed budynkiem – zachęca do spędzania tam czasu i… robienia sobie zdjęć.

Jednym kojarzy się z łanami zboża, innym z falującą taflą jeziora. Skojarzeń jest sporo, bo za każdym razem kinetyczna elewacja PCC „wyświetla” inny obraz. Tysiące ruchomych płytek, z których się składa, reagują bowiem na czynniki atmosferyczne, np. wiatr czy deszcz.

 

 

- Szukaliśmy czegoś wyjątkowego, dzięki czemu najnowocześniejsze centrum konferencyjno-kongresowe w Polsce stanie się ikonicznym, charakterystycznym budynkiem. Czegoś, co sprawi, że ten budynek będzie wyjątkowy, stanie się landmarkiem – mówi Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP. - Inspiracji szukaliśmy w  Wielkiej Brytanii czy Australii – tam są takie budynki i pięknie się prezentują we wszystkich warunkach.

Poznań Congress Center zostanie też wyposażone w iluminację świetlną. W kilku miejscach na elewacji zawisną ekrany ledowe, na których będą m.in. prezentowane informacje o wydarzeniach odbywających się w budynku.

W tarasowym ogrodzie przed PCC pojawiły się już kolorowe huśtawki, siedziska i bramy z napisem „Miłego Poznania”, które w nocy są podświetlane na różne kolory, w zależności od odbywającego się w PCC wydarzenia. Na wzniesieniu stoją trójwymiarowe litery układające się w duży napis POZNAŃ. To idealne miejsce do robienia zdjęć.

- Tworzymy przestrzeń, w której można odetchnąć, ale którą też się zapamięta i skojarzy z Poznanie – dodaje Elżbieta Roeske. – Zdjęcia, które pojawią się w mediach społecznościowych, będą dodatkową reklamą miasta i naszego centrum kongresowego.