JEDZIESZ NA WAKACJE? WYJEŻDŻASZ SŁUŻBOWO?

Zaparkuj na Parkingu PWK, vis a vis Dworca PKP i skorzystaj z atrakcyjnej opłaty tygodniowej!  

Meta Enea IRONMAN 70.3 Poznań na Międzynarodowych Targach Poznańskich – Placu PWK!

Podziel się

We wrześniu, na placu nad nowym parkingiem podziemnym odbyła się pierwsza impreza. Gościliśmy uczestników zawodów IRONMAN. W przyszłości plac sprawdzi się jako miejsce wielu wydarzeń kulturalnych. Pomieści nawet kilka tysięcy osób. W jego pobliżu, w pawilonie 2. mają powstać kawiarnie i restauracje.

 

W pierwszy weekend września Poznań zadebiutował jako gospodarz rywalizacji z serii IRONMAN. Dzięki decyzji Polskiego Związku Triathlonu, oprócz czołowych zawodników na świecie, w stolicy Wielkopolski wystartowali też najlepsi polscy triathloniści.

Zawodnicy ścigali się na dystansie „połówki” oraz olimpijskim. Dodatkowo rozegrane były też Mistrzostwa Polski PRO oraz Age Group na dystansie średnim.

Dla zawodników startujących w Poznaniu przygotowano bardzo atrakcyjną trasę, która nawiązuje do pierwszej, historycznej rywalizacji triathlonowej zorganizowanej w Polsce w 1984 roku. Uczestnicy zmagań rozpoczęli walkę na plaży nad Jeziorem Kierskim, czyli w tym samym miejscu, co blisko 40 lat temu grupa śmiałków przecierająca w naszym kraju szlaki triathlonowe. Po etapie pływackim zawodnicy przejechali na rowerach szybką i płaską trasą wytyczoną po malowniczej Wielkopolsce. Etap biegowy to pętle poprowadzone na ulicach Poznania z metą zlokalizowaną na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.