Cavaliada FAMILY to weekend pełen atrakcji dla całych rodzin!

Podziel się

Cykl CAVALIADA to wielkie sportowe widowisko z udziałem czołowych jeźdźców z różnych zakątków świata. Cztery dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich wypełni zacięta rywalizacja oraz liczne atrakcje adresowane do całych rodzin.

 

 Hobby horse – zmagania dla najmłodszych

 

Zawody, które zdobywają coraz większą popularność na całym świecie są również nieodłącznym elementem CAVALIADY. Dzieci mają okazję poczuć się jak prawdziwi jeźdźcy, pokonując kolejne przeszkody z pluszową zabawką hobby horse, czyli pluszową głową konia osadzoną na drewnianym kiju.

To doskonała forma zabawy dla wszystkich, którzy marzą o rozpoczęciu swojej przygody z jeździectwem. Zawody odbywają się przez trzy dni w różnych kategoriach wiekowych. Czwartek, czyli pierwszy dzień CAVALIADY jest przeznaczony na rozgrzewkę, która pozwala zapoznać się z przeszkodami.  

Łącznie rozegranych zostanie 14 konkursów, w tym nowość na CAVALIADZIE – cross, a liczba zgłoszonych zawodników sięga nawet 300 osób w wieku już od 3 lat. Mecenasem zawodów Hobby Horse jest fundacja In_Spire, a zawody są dofinansowane ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

>>>Dowiedz się, jak wziąć udział<<<

Mistrz Świata ze specjalnym pokazem

David Oliveira, uznany trener I zawodnik Working Equitation, Mistrz Europy I Mistrz Świata w tej dyscyplinie zaprezentuje się w strefie Family & Expo! Trenował konie i jeźdźców w Katarze, Abu Dhabi, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Norwegii. Od kilku lat regularnie przyjeżdża do Polski trenując zawodników working equitation i przygotowując ich do startu w zawodach. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszły roku w Czechach. 

Zobacz konie z bliska

Odwiedziny w strefie Expo to niepowtarzalna szansa na spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami. W cenie biletu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w oprowadzankach na kucach, codziennie od 10:00 do 18:00.

Arena Rodzinna, organizowana przez PZHK daje z kolei możliwość zobaczenia z bliska ras małopolskiej, wielkopolskiej, polskiego konia sportowego, śląskiej, kuca, konika polskiego, huculskiej, polskiego konia zimnokrwistego i ardena polskiego. Prezentacje odbędą się o 10:00 w sobotę i niedzielę.

Targi z bogatą ofertą, nie tylko dla jeźdźców 

CAVALIADA to również największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Ich tematyka obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze. Można tu też zobaczyć najnowsze kolekcje odzieży i obuwia jeździeckiego. Jak wiadomo, moda jeździecka już dawno wkroczyła do codziennego życia, dlatego wśród ofert marek polskich czy zagranicznych każdy znajdzie coś eleganckiego dla siebie. 

 

Co jeszcze w ramach biletu FAMILY & EXPO?

 • pokazy konne – zobacz co potrafią najbardziej doświadczeni jeźdźcy ze swoimi towarzyszami
 • piekarenka – okazja do spróbowania swoich sił w strefie kulinarnej. Przygotuj wraz z dzieckiem pyszne wypieki pod okiem kulinarnych animatorów
 • pokazy mody i spotkania z gwiazdami jeździectwa

Bilet Family & Expo upoważnia do wejścia do:

 • pawilonu 7A
  • codziennie konkursy w skokach przez przeszkody
  • w czwartek konkurs ujeżdżania
  • w piątek, sobotę i niedziele pokazy Working Equitation i Polskiego Związku Hodowców Koni (wystąpi m.in. Mistrz Europy i Świata, Portugalczyk - David Oliveira)
 • pawilonu 8
  • przejażdżki na kucykach
  • stajnia PZHK
  • konie aukcyjne
 • pawilonu 6