Aquapark - Termy Maltańskie
termymaltanskie.com.pl
STREFA ZIELONA - Miejsce stworzone dla każdego, kto kocha tropikalny klimat, relaks i dobrą zabawę.
W samym centrum Poznania. Miejsce wprost stworzone dla każdego, kto kocha tropikalny klimat, relaks i dobrą zabawę. Nie brakuje tu basenów, zjeżdżalni, placów zabaw, rajskiej plaży i zawsze zielonej roślinności, która bujnie otacza baseny z lazurową wodą. Jest tu nawet wulkan, który góruje nad całą strefą niczym Mauna Kea na Hawajach. Wśród wielu basenów są i dwa całoroczne, z widokiem na Jezioro Maltańskie, które o każdej porze roku wygląda zjawiskowo. W Aquaparku znajdują się wszystkie rodzaje wodnych atrakcji. Odnajdzie się tu każdy, kto poszukuje relaksu, wyzwań, a nawet wysokiej adrenaliny... Są tu zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności, basen z falą dla miłośników nadmorskich przygód, basen geotermalny, kojące hydromasaże, a także place zabaw i cały przekrój wodnego asortymentu dla najmłodszych. Swój kącik znajdą również osoby szukające przyjemnego miejsca odpoczynku. Podczas sezonu letniego otwierana jest część zewnętrzna, która oferuje jeszcze więcej atrakcji i pozytywnych wspomnień! Dodatkowe zjeżdżalnie, wodny tor przeszkód, plaża z prawdziwym nadmorskim piaskiem oraz dwa place zabaw to tylko niektóre z nich.
Centrum Handlowe AVENIDA
avenidapoznan.com
Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w regionie, które na 3 kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy m2 mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych oraz 30 restauracji i kawiarni.
Pod szyldem Avenidy zgromadziły się najpopularniejsze marki modowe, obuwnicze, biżuteryjne, czy kosmetyczne, a także szereg usług. Chwile relaksu i wytchnienia w trakcie udanych zakupów klientom zapewnia specjalna strefa wypoczynku – Avenida Lounge. Centrum położone jest bezpośrednio przy poznańskich dworcach - kolejowym i autobusowym oraz Przy Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Centrum Kultury ZAMEK
ckzamek.pl
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Każdego roku odbywa się w nim 2 500 wydarzeń, które prezentują i stymulują rozwój najciekawszych zjawisk kultury.
W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Instytucja buduje swój program w oparciu o sprawdzone formy wyrazu (m.in. koncerty, spektakle, wystawy sztuki, spotkania literackie i pokazy filmowe), jak i prowadząc eksperymenty artystyczne, realizując nowe działania, często o charakterze site-specific. Poszukiwaniom tym służy także program rezydencji artystycznych.
Na co dzień CK ZAMEK jest otwartym miejscem, do którego wejść może każdy, aby uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach, obejrzeć zamkowe wnętrza albo po prostu odpocząć. W ciągu roku naszą instytucję odwiedza blisko pół miliona osób.
Dworzec Poznań Główny
pkp.poznan.pl
Dworzec Główny znajduje się w centrum Poznania, przy ul. Dworcowej 2 w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego PKS, Międzynarodowych Targów Poznańskich, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Dworzec Poznań Główny jest czynny całodobowo.
Odjeżdżają z niego pociągi regionalne (POLREGIO, Koleje Wielkopolskie), dalekobieżne (TLK, IC, EIC) oraz międzynarodowe. Na terenie dworca znajdują się : informacja turystyczna (CIM Poznań) i kolejowa (PKP, KW), Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity, kawiarnie (Starbucks, Crobag, Costa), kioski (Relay), drogeria (Rossmann), supermarket (Biedronka), bankomaty (Euronet, Planet Cash, BZ WBK, PKO BP, Pekao) oraz kantor wymiany walut.
History Land
historyland.pl
HistoryLand to wystawa, która zachwyci każdego!
Na Międzynarodowych Targach Poznańskich ożyją heroiczne starcia bohaterów, których losy zobaczycie na makietach, filmach, nagraniach audio, wizualizacjach, iluminacjach. Wszystko za sprawą....ponad miliona klocków LEGO® ułożonych na 1500 m².
Aż 10 niesamowitych makiet to podróż po m.in. prasłowiańskim Biskupinie, polach Grunwaldu, Zatoce Gdańskiej, gdzie polska flota zatopiła szwedzki galeon Solen i Jasnej Górze w czasie jej oblężenia.
Zwiedzanie wystawy ubogacą m.in. gogle wirtualnej rzeczywistości, czujnik ruchu do sterowania światłem, czy ster do zmiany pogody na ekranie.
Zapraszamy do Pawilonu nr 3A, który przemienieni się w magiczną krainę wielkich opowieści zbudowanych z klocków LEGO®!
Koziołki Poznańskie
regionwielkopolska.pl/artykuly-kultura-ludowa/poznanlegenda-o-koziolkach-z-ratuszowej-wiezy/
Jedna z atrakcji turystycznych Poznania, figury kozłów wraz z mechanizmem napędowym, uruchamiane codziennie o godzinie 12:00 na wieży poznańskiego Ratusza.
Kiedy po wielkim pożarze miasta odbudowano ratusz, postanowiono zamówić u mistrza Bartłomieja z Gubina specjalny zegar na ratuszową wieżę. Nie każde miasto było stać na taki wydatek, a że Poznań był wtedy jednym z najbogatszych miast, rada miejska postanowiła hucznie uczcić to ważne wydarzenie. Zaplanowano wydać wielką ucztę, na którą miały zjechać do Poznania najważniejsze osobistości.
Pracy było co nie miara, a kucharz uwijał się jak w ukropie. Na główne danie miał podać pieczeń z sarniego udźca. Do obracania pieczeni na rożnie został wyznaczony mały kuchcik Pietrek. Goście już zaczęli się zjeżdżać, na rynku robiło się coraz tłoczniej, tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia, a sarni udziec piecze się tak powoli.
W dodatku sam mistrz Bartłomiej opowiadał mu rano o mechanizmie zegara, o kółkach, które powoli się obracają cichutko tykając. Opowiadał o ciężarkach, które poruszają zegarowy mechanizm. A tu trzeba siedzieć i pilnować pieczeni. W końcu Pietrek nie wytrzymał i postanowił tylko na chwilkę zostawić pieczeń i chociaż raz spojrzeć na zegar i na te wszystkie wspaniałości na poznańskim rynku. Przecież nie będzie go tylko kilka minut.
Niestety nieobecność kuchcika przeciągnęła się ponad miarę, pieczeń spadła do ognia i spaliła się na węgielek. Przerażony chłopiec nie stracił głowy. Pobiegł ile sił w nogach na pobliską łąkę, gdzie mieszkańcy miasta wypasali swoje zwierzęta., porwał dwa koziołki i siłą zaciągnął je do ratuszowej kuchni. Koziołki czując, że ich koniec jest bliski, w ogólnym zamieszaniu wyrwały się chłopcu i uciekły na wieżę.
Tam na oczach zgromadzonej gawiedzi przestraszone zaczęły się trykać rogami. Widok koziołków tak rozbawił burmistrza, wojewodę i wszystkich gości, że darowali Pietrkowi jego winę, a zegarmistrzowi polecili wykonanie specjalnego mechanizmu, który uruchamiałby każdego dnia zegarowe koziołki. Od tego czasu codziennie w samo południe, kiedy trębacz gra hejnał pokazują się zgromadzonej gawiedzi dwa trykające się koziołki.
Palmiarnia Poznańska
palmiarnia.poznan.pl
Palmiarnia Poznańska od ponad 110 lat znajduje się w Parku Wilsona w centrum Poznania.
Jest największą tego typu placówką w Polsce i jedną z największych w Europie. W kolekcji Palmiarni znajduje się około 17 tysięcy roślin siedmiuset gatunków i odmian z krajów o klimacie śródziemnomorskim, subtropikalnym, tropikalnym, a także tych z sawanny i pustyni. W obiekcie znajduje się także pierwsze publiczne akwarium w Polsce. Aktualnie akwarium eksponuje 37 zbiorników o pojemnościach od 1000 do 14000 litrów, w którym można oglądać 170 gatunków ryb z różnych stron świata oraz około 40 gatunków roślin wodnych.
Sheraton Poznań
sheratonpoznan.pl
Sheraton Poznań Hotel to 5-gwiazdkowy hotel położony w sercu Poznania, 10 minut spacerem od Starego Rynku.
Oferuje 180 świeżo wyremontowanych, komfortowych pokoi. Na terenie hotelu znajduje się także nowoczesne centrum konferencyjne oraz dwie znakomite restauracje - Rynek z kuchnią polską oraz SomePlace Else z kuchnia tex-mex.
Stary Browar
starybrowar5050.com
Stary Browar w Poznaniu to współczesne centrum handlowe, które jest autentycznym centrum kultury i edukacji.
Można tu zrobić zakupy w ponad 200 sklepach, dobrze zjeść, obcować ze sztuką i dobrym designem, brać udział w licznych warsztatach i wydarzeniach, jak koncerty, pokazy, czy spotkania z ciekawymi osobami. Sztuka w Starym Browarze definiowana jest nie tylko przez obecne tu rzeźby, instalacje i świetną architekturę, ale też new true urban experience: sztukę nabywania, sprzedawania, tworzenia. Stary Browar to jedyne w swoim rodzaju żywe centrum miasta, odwiedzane przez 9 milionów osób rocznie. Jest miejscem pełnym prawdziwych i inspirujących historii, które tworzy każdy, kto przekroczy jego ceglane progi.
Stary Rynek - Ratusz
poznan.pl/mim/turystyka/ratusz
Stary Rynek to turystyczne centrum Poznania, którego w trakcie wizyty w mieście nie sposób pominąć. Choć najczęściej kojarzony ze słynnymi koziołkami, skrywa znacznie więcej atrakcji, dla których warto lepiej go poznać.
Stary Rynek to główny plac w Poznaniu, wytyczony w połowie XIII wieku jako centralny punkt miasta lokacyjnego. To trzeci pod względem wielkości rynek w Polsce, zaraz po krakowskim i wrocławskim, oraz jeden z większych w Europie. Na poznańskim rynku można zobaczyć zabytki z niemal wszystkich epok, a funkcjonujące tu restauracje, kawiarnie i puby oraz cyklicznie odbywające się wydarzenia nadają mu wyjątkowy charakter. To wszystko sprawia, że Stary Rynek w Poznaniu jest nie tylko miejscem uwielbianym przez mieszkańców, ale i jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Cinema Hostel & Apartments znajduje się zaledwie 600 metrów od serca Starego Rynku – nasi goście mają więc wszystkie atrakcje w zasięgu krótkiego spaceru.
Teatr Polski
teatr-polski.pl
Teatr Polski w Poznaniu powstał w XIX stuleciu, w czasie zaborów i jest najstarszym spośród nich. Otwarto go w 1875 roku.
Na tych terenach miał charakter Sceny Narodowej, pisanej z dużych liter – charakter znaku i symbolu. Powstał jako swoista reduta polskości, twierdza w twierdzy – wszak Poznań był przez sto lat twierdzą pruską i przeciw niej ten teatr zbudowano. Jeżeli drugi chronologicznie, Teatr Polski w Warszawie, otwarty w 1913 roku, wznoszono jako dom nowej sztuki, w momencie gdy rozluźnione zostały rygory w zaborze rosyjskim, Teatr Polski w Poznaniu budowano w chwili ostrej walki z pruskimi władzami, gdy wycofywano ze szkół język polski, aresztowano społeczników i działaczy, księży (m. in. arcybiskupa Ledóchowskiego), gdy przesiedlano nauczycieli do Rzeszy, gdy wprowadzano ostre, „kagańcowe” prawo prasowe; budowano go przeciw procesowi niemczenia, przeciw unowocześnianej w latach siedemdziesiątych twierdzy, która miała bronić obcych nam wartości i nie naszych terytoriów, ukrytych za jej plecami. I nie tyle chodziło o sztukę, choć przecież przy jej pomocy chciano tutaj mówić do widowni, ile o tę widownię, o jej obronę, naukę, rozrywkę.
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki
opera.poznan.pl
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, szczycący się ponad stuletnią tradycją, od kilku sezonów zajmuje coraz ważniejszą pozycję nie tylko na polskiej, ale i europejskiej mapie operowej.
Od czasów objęcia dyrekcji przez Renatę Borowską-Juszczyńską (2012) poznańska opera znacząco rozbudowała repertuar i stała się rozpoznawalną marką jako instytucja odważnie sięgająca po współczesne realizacje sceniczne oraz pełniąca rolę mecenasa względem młodych twórców. Dzięki aktywniej działalności w stowarzyszeniu Opera Europa, poznański teatr bierze udział w projekcie OperaVision, którego celem jest udostępnianie spektakli na platformie streamingowej. Recenzje i informacje o poznańskiej operze pojawiają się systematycznie w mediach w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Danii i Niemczech. Teatr co roku wyróżniany jest wieloma nagrodami. Ostatnio został nominowany aż w trzech kategoriach do najbardziej prestiżowego w świecie teatru muzycznego wyróżnienia Opera Awards, zwanego operowym Oscarem, a premiera Moniuszkowskiej Parii (czerwiec 2019) została uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń Roku Moniuszki. Ponadto sam spektakl i jego realizatorzy zdobyli aż pięć nominacji do Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.
Uniwersytet Ekonomiczny
ue.poznan.pl
Utworzony w 1926 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu należy do ścisłej czołówki polskich uczelni ekonomicznych, a swoją renomę zawdzięcza wysokiej jakości kształcenia oraz pozycji jednego z liderów badań naukowych w zakresie nauk ekonomicznych.
Siłą Uczelni jest jej potencjał naukowy, warunki kształcenia oraz orientacja na współpracę z biznesem.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
amu.edu.pl
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jedną z dziesięciu uczelni badawczych w Polsce, co oznacza realizację dodatkowych zadań, silnie zorientowanych na rozwój badań naukowych oraz ich umiędzynarodowienie.
UAM jest członkiem europejskiego konsorcjum uniwersytetów EPICUR - European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions. W skład konsorcjum wchodzą także University of Strasbourg (Francja), University of Amsterdam (Holandia), Albert‐Ludwigs‐University Freiburg (Niemcy), Karlsruher Institut für Technologie (Niemcy), University of Haute‐Alsace (Francja), University Bodenkultur Wien (Austria), Aristotle University of Thessaloniki (Grecja). Uniwersytety Europejskie to ponadnarodowe sojusze instytucji szkolnictwa wyższego z całej UE, które podzielają długoterminową strategię i promują europejskie wartości i tożsamość. Idea ich utworzenia ma na celu znaczne zwiększenie mobilności studentów i pracowników oraz wspieranie jakości, integracji i konkurencyjności europejskiego szkolnictwa wyższego.
Uniwersytet stanowi centrum wiedzy, w którym badania i nauczanie wzajemnie się przenikają, a nauka zgłębiana jest zarówno w wymiarze międzynarodowym, jak i krajowym oraz regionalnym. Uczelnia stale aktualizuje i poszerza swoje programy badawcze i treści nauczania, kładąc szczególny nacisk na ich interdyscyplinarny charakter.
Aktualnie na 80 kierunkach i ponad dwustu specjalnościach studiuje blisko 35 tys. studentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Na studiach doktoranckich i w Szkole Doktorskiej UAM kształci się ponad 1300 doktorantów. Coraz więcej osób podejmuje studia podyplomowe i kursy dokształcające. Dyplom naszej uczelni staje się coraz bardziej poszukiwanym atutem na rynku pracy.
World Trade Center Poznań
wtcpoznan.pl
7 kontynentów, 100 państw, 330 biur i ponad 750 000 instytucji oraz przedsiębiorstw - tak w liczbach prezentuje się zasięg działalności WORLD TRADE CENTERS ASSOCIATION.
World Trade Center Poznań, podobnie jak pozostałe 330 biur WTC w 100 krajach, na wszystkich kontynentach, aktywnie promuje międzynarodowy handel i ułatwia kontakty biznesowe. Nie ma drugiej takiej instytucji w Polsce, oferującej taki zakres usług firmom polskim i zagranicznym.
Międzynarodowe Targi Poznańskie
www.mtp.pl/pl/kalendarium/
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Numer 1 wśród ośrodków targowych w Europie Środkowowschodniej!
Tu odbywają się topowe wydarzenia branżowe, tu pokazywane są nowości i premiery. To także miejsce spotkań ludzi z pasją, którzy licznie gromadzą się podczas wydarzeń takich jak Poznań Game Arena, Poznań Motor Show, Poznańskie Targi Książki czy Targi Hobby. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się także wiele międzynarodowych kongresów i konferencji, jak Szczyt Bałkanów Zachodnich czy Impact. Jest to również miejsce licznych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Koncerty i spektakle teatralne odbywają się w Sali Ziemi Poznań Congress Center. Charakterystycznym puntem na mapie Międzynarodowych Targów Poznańskich jest Iglica – architektoniczna ikona Poznania.
Międzynarodowe Targi Poznańskie od ponad 100 lat są przestrzenią spotkań, wymiany myśli i idei.
GARDENcity Restaurants & Catering
https://garden-city.pl/pl
Koncept restauracyjno-eventowy GARDENcity to niebanalne miejsce w biznesowym sercu Poznania.
Wierzymy w to, że każde wydarzenie może być niepowtarzalnym doświadczeniem. Wystarczy odrobina kreatywności, profesjonalizm w działaniu oraz… szczypta kulinarnej magii. Wewnątrz trzypoziomowego kompleksu mieszczą się cztery przestronne sale, których charakter ewaluuje wraz z wizją i potrzebami naszych gości: Saffron, Vanilla, Tabasco i Cinnamon. Dopełnieniem przestrzeni spotkań GARDENcity są dwie restauracje: Basilico Bistro - proponujące express lunche oraz Oregano and Wine - flagowy produkt GARDENcity, restauracja typu fine dining, w której utytułowany Szef Kuchni Tomasz Zdrenka i jego doświadczony zespół serwują nietuzinkowe dania kuchni śródziemnomorskiej.
Oregano and Wine
oreganoandwine.pl
Restauracja Oregano and Wine powstała z myślą o osobach, które poszukują niepowtarzalnych i zapadających w pamięć smaków
Jej designerskie i klimatyczne wnętrze stwarza idealne warunki zarówno na biznesowe lunche, jak i rodzinne wypady czy spotkania. U nas rozsmakujesz się w daniach kuchni śródziemnomorskiej, powstałych z lokalnych składników, w zgodzie z filozofią slow food, której zwolennikiem jest nasz Szef Kuchni Tomasz Zdrenka - zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski i laureat wielu międzynarodowych konkursów kulinarnych. Oregano and Wine to także miejsce spotkań melomanów – Jazzowe Piątki, czyli wieczory z muzyką na żywo i 3-daniową kolacją degustacyjną, to już stały cykl w naszej restauracji.
Oregano and Wine mieści się w Poznaniu, przy ul. Śniadeckich 25.
Port Sołacz
portsolacz.pl
W najpiękniejszym parku Poznania, w ponad stuletnim, pieczołowicie zrewitalizowanym, zabytkowym budynku czeka na Państwa Port Sołacz, wyjątkowe miejsce, w którym można spróbować znakomitych potraw i odpocząć w jednym z apartamentów hotelowych.
Obiekt mieści się w ścisłym sąsiedztwie centrum Poznania i jest znakomicie z nim skomunikowany, a otaczająca go natura sprawa, że można się tutaj doskonale zrelaksować i odprężyć. w menu klasyki w nowoczesnym wydaniu, przygotowane ze świeżych, sezonowych i wysokiej jakości produktów – tak w skrócie można opisać restaurację Port Sołacz. Dania łączą w sobie aktualne trendy i smaki oraz sołacką tradycję.
Centrum Nauki Wyobraźnia
https://centrumwyobrazni.pl/pl/
ODKRYJ FASCYNUJĄCY ŚWIAT ZJAWISK FIZYCZNYCH W CENTRUM NAUKI WYOBRAŹNIA!
Centrum Nauki Wyobraźnia to nie tylko interaktywna przygoda, która pozwoli zrozumieć zjawiska otaczające nas każdego dnia. To największa wystawa w Polsce, obejmująca ponad 100 interaktywnych eksponatów z dziedziny optyki, na którą składają się trzy ścieżki edukacyjne z warsztatami: Barwy, Kalejdoskop, Gdzie wzrok nie sięga i Manualnia.
Wystawa pozwoli eksperymentalnie zbadać i zrozumieć różnorodne zjawiska optyczne i fizyczne, pokaże jak nauka wyjaśnia codzienne zjawiska takie jak kolory tęczy czy odbicia w lustrach oraz jak wiedza z zakresu fizyki i optyki wpływa na nasze życie, od technologii po sztukę. Interaktywna wystawa jest odpowiedzią na nurtujące nas każdego dnia pytania a także jest inspiracją do dalszych poszukiwań.